پنجره upvc

پنجره upvc همانگونه كه از نامش پيداست از ماده upvc كه مخفف (Unplastisized Poly Vinic Chloride) است ساخته شده است، يعني pvc كه با افزودن مواد و انجام فرآيند هاي مختلف، به استحكام آن افزوده شده است. پنجره هاي upvc به علت استحكام بالا، دوام زياد، صرفه جويي در مصرف انرژي، از بين بردن آلودگي صوتي، عدم ورود هواي آلوده به منزل، قيمت پايين و بسياري از مزيت هاي ديگر، تبديل به پر استفاده ترين نوع پنجره در اروپا و آمريكا شده است. در ايران نيز استفاده از پنجره هاي upvc و دو جداره upvc در سال هاي اخير رشد غير منتظره اي پيدا كرده است.

مدل پنجره upvc

مدل پنجره upvc با توجه به یراق آلات و نوع بازشو آن متفاوت است.

پنجره های لولایی به مدل های تک حالته , دوحالته و آکاردئونی و همچنین پنجره های ریلی به مدل های کشویی , فولکس واگنی و لیفت تقسیم بندی می شوند که در ادامه به آن می پردازیم.

مدل لولایی تک حالته :

زمانی که بازشو بر پایه ی دو یا چند عدد لولا به یک جهت باز می شود. این مدل پنجره upvc یکی از متداول ترین مدل های پنجره دوجداره می باشد.

مدل لولایی دوحالته :

زمانی که باز شو در حالت کلنگی و هم به حالت معمولی باز می شود. در مدل پنجره upvc پنجره شما هم می تواند از بالا باز شود و هم از کنار.

مدل لولایی آکاردئونی  :

زمانی که بازشو در حالت بادبزنی وتاشو به یک جهت باز می شود. این مدل پنجره upvc جهت عرض های زیاد مناسب می باشد.

مدل ریلی یا کشویی پنجره upvc:

زمانی که باز شو بر روی یک یا دو ریل به صورت کشویی باز می شود. این مدل پنجره upvc یکی از مدل های محبوب و پرطرفدار به علت نحوه بازشو و اشغال فضای کم در هنگام باز شدن می باشد.

مدل ریلی فلکس واگنی :

زمانی که بازشو بر روی یک ریل به یک جهت به صورت تلسکپی باز می شود. در این مدل پنجره upvc پنجره یه 15 سانت به سمت داخل می آید و سپس در ریل خود قرار می گیرد . این مدل نسبت به مدل کشویی معمولی ، عایق تر می باشد.

مدل ریلی لیفت اند اسلاید  :

زمانی که باز شو بر روی یک یا چند ریل به یک یا دو جهت باز می شود. این مدل پنجره مناسب جهت ابعاد بزرگ می باشد. به صورت تک ریل 2ریل و سه ریل قابلیت اجرا دارد. بهتر است در استفاده از این نوع بازشو مخصوصا جهت پنجره های بزرگ سایز از پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک استفاده شود.

up 3

مزایای پنجره یو پی وی سی (UPVC) چیست؟

از مزایای پنجره های یو پی وی سی (UPVC) می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استحکام عالی و وزن سبک: یو پی وی سی دارای متریال با قدرت مکانیکی بالا بوده و در برابر سایش عین حال سبک و مستحکم است.
 • سهولت در نصب: یو پی وی سی از جمله متریال هایی است که به سادگی شکل می گیرد.
 • ضدحریق بودن: یو پی وی سی به سختی مشتعل گشته و هنگامی که عامل حرارت خاموش گردد دیگر نمی سوزد. لذا از این لحاظ در مقایسه با انواع پلاستیک از لحاظ اشتعال و دودزا بودن بسیار کم خطر است.
 • پایداری و ثبات: یو پی وی سی در برابر فساد شیمیایی، پوسیدگی، تغییر رنگ، ضربه و سایش به شدت مقاوم بوده و عمر بسیار زیادی دارد.
 • عایق بودن: این متریال عایق جریان الکتریکی است. هم چنین صوت از آن بسیار کم تر عبور نموده و پنجره های یو پی وی سی عایق مناسبی برای صوت نیز محسوب می گردند.
 • ضد سرقت: دربها و پنجره های یو پی وی سی دارای مکانیزم قفل چند نقطه ای هستند که در داخل سیستم های پروفیل یکپارچه شده اند. سیستم های پروفیلی یو پی وی سی می تواند شیشه هایی مانند: شیشه های ضد سرقت و همچنین شیشه های ضد گلوله را نیز شامل شود.
 • مانع نفوذ گرد و غبار و آلودگی ها به علت درزگیری کامل
 • کاهش دهنده سرمایه گذاری اولیه و استهلاک سیستم گرمایشی ساختمان به علت جلوگیری از اتلاف انرژی
 • تنوع اشکال بازشو و شکل پذیری متناسب با معماری و فضای ساختمان
 • حفاظت از محیط زیست از طریق بازیافت و قابلیت استفاده در صنایع دیگر
 • قابلیت تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه در داخل یو پی وی سی
 • عدم احتیاج به سرویس مکرر مانند: رنگ آمیزی و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با نایس وین