هر آنچه درباره توری پنجره دوجداره upvc لازم است بدانید:

در این مقاله قصد داریم تا با معرفی توری پنجره دوجداره که یکی دیگر از اجزای اصلی و کاربردی پنجره‌های دوجداره upvc است بپردازیم تا زمان مراجعه به نمایندگی‌های معتبر نظیر هافمن، وینتک و ویستابست با آگاهی و اطلاعات قبلی در این زمینه بهترین انتخاب را برای بازسازی پنجره‌های قدیمی خود داشته باشید.

چرا باید از توری پنجره دوجداره برای درب یا پنجره دوجداره خود استفاده کنیم؟

در جواب این سوال باید بگوییم هوای محل سکونت یا کار شما باید در چرخش باشد، یعنی در طول روز جریان هوا حتی برای مدتی کوتاه باید در محیط گردش یابد تا ضمن تامین اکسیژن بیشتر به نوعی تهویه نیز صورت پذیرد اما در شرایطی که توری بر روی درب یا پنجره دوجداره upvc شما نصب نشده باشد، این امکان وجود دارد تا حیوانات یا حشرات موذی وارد محیط منزل یا محل کار شوند و این موضوع نه تنها موجب بر هم خوردن آرامش شما می‌شود بلکه محیط را نیز آلوده خواهد کرد. از این رو برای هر نوع درب و پنجره توری‌های مخصوصی در نظر گرفته شده است تا این امکان برای شما فراهم شود، که در طول روز از آفتاب و هوای بیرون برای تصفیه هوا و تامین نور مورد نیاز برای محیط داخل استفاده کنید و به حشرات و حیوانات موذی اجازه ورود به محیط را ندهید. همانطور که اشاره‌ای کوتاه داشتیم برای انواع پروفیل پنجره upvc با هر نوع شکل و اندازه توری وجود دارد و علاوه بر این توری‌ها با کارایی‌ها و مدل‌های مختلفی نیز موجود بوده که می‌توان بسته به کاربردی که از توری خود انتظار دارید نوع آن را مشخص کرده و بر روی درب یا پنجره دوجداره خود نصب و اجرا کنید.

مشکلات بعضی از توری‌ ها در پنجره ‌های قدیمی:

در گذشته برای پنجره‌های قدیمی با فریم آهنی یا آلومینیومی توری های آلومینیومی استفاده می‌شد و در دراز مدت مشکلاتی را برای افراد به همراه داشت، یکی از این مشکلات کثیف شدن این نوع توری‌ها بود و تمیز کردن آن‌ها نیز کاری مشکل و زمانبر بود. دومین ایرادی که در استفاده از این نوع توری‌ها وجود داشت، جلوگیری از ورود بخش اعظمی از نور به محیط داخل بود و نور کمی را به داخل هدایت میکرد. مشکل دیگری که برای مصرف کننده به همراه داشتند و موجب نارضایتی می‌شدند ظاهر نه چندان زیبا آن بود و ظاهر زشتی به نمای ساختمان می‌داد.

توری ‌های upvc برای پنجره‌ های دوجداره:

توری‌های upvc برخلاف توری‌های قدیمی حوزه دید را کاهش نداده و به طور چشمگیری در برابر غبار و کثیفی‌های محیط بیرون مقاوم بوده و در مقایسه با توری‌های قدیمی بعد از گذشت مدت زمان بیشتری ممکن است کثیف شوند. نکته بعدی که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم مشکل ایجاد نکردن در خصوص حوزه دید و اجازه ورود نور خورشید به محیط داخل است، که خود مزیت خوب و مهمی برای افراد استفاده کننده از این نوع توری‌ها به شمار می‌رود. به طور کلی با توجه به جنس این نوع توری‌ها و همخوانی با جنس پروفیل پنجره‌ها که هردو از جنس upvc هستند همخوانی و ظاهر بهتر و شکیل تری نسبت به توری‌های آلومینیومی قدیمی به شما خواهند داد و با توجه به تنوع بالا در باز و بسته شدن این نوع توری‌ها، دست شما برای انتخاب باز‌تر بوده و بر اساس کارایی که برایتان اهمیت دارد می‌توانید نوع آن را انتخاب کنید. بعد از مشخص کردن نوع توری مد نظرتان با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر متخصصین و نصاب‌های حرفه‌ای برای انجام کار‌های لازم به محل اعزام خواهند شد و توری‌ها را در محل مورد نظر به صورت اصولی نصب و اجرا می‌کنند.

ویژگی‌ های توری پنجره دوجداره:

همانطور که اشاره مختصری به آن داشتیم اغلب این توری‌ ها ازجنس upvc بوده و به همین منظور به راحتی در انواع درب و پنجره دوجداره upvc قابل اجرا بوده و هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. اما این نوع توری ‌ها انواع مختلفی داشته که عبارتند از: توری upvc پلیسه، لولایی، رولینگ، ثابت و …. مواردی که به آنها اشاره شد تماماً از جنس upvc بوده و مزیت‌هایی نسبت به توری‌های قدیمی در پنجره‌های قدیمی داشته که عبارتند از: قابلیت شستشو آسان، کاهش حوزه دید حد اکثر تا 10%، جلوگیری از ورود گرد و غبار به محیط داخل تا حد چشمگیر و قابل ملاحظه‌، دارای جنس عالی و مقاوم در برابر فشار و رطوبت و گرمای زیاد، جلوگیری کامل از ورود هرنوع حیوان وحشرات موذی به محیط داخل و نداشتن محدودیت در ساخت برای انواع پنجره‌ها و ابعاد‌ها، مواردی که به آن‌ها اشاره شد خود بیانگر برتری بی چون و چرا این نوع توری‌ها در برابر توری‌های قدیمی می‌باشد. زیرا ضمن داشتن مزایای غیر قابل انکار و مهم این نوع توری‌ها نسبت به مدل‌های ساده و قدیمی خود ظاهری یکدست و زیبا نیز به نمای ساختمان محل سکونت یا کار شما خواهد داد.

انواع توری upvc برای پنجره‌های دوجداره:

توری‌های upvc همانطور که به آن اشاره کوتاه داشتیم برای هر نوع پنجره با اندازه و ابعاد مختلف قابل استفاده بوده و انواع مختلفی دارد. مدل‌هایی نظیر ؛ مدل رولی افقی یک طرفه، دوطرفه، عمودی و پلیسه این نوع توری‌ها تنها چند مدل از انواع مدل‌های توری upvc بوده و کارفرما می‌تواند متناسب با سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کند. اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که بعضی از این مدل‌ها برای یک نوع پنجره مشخص کاربرد دارد به عنوان مثال در توری رولی یک طرفه به صورت افقی معمولاً در پنجره‌های بازشو یک لنگه استفاده شده یا برای پنجره‌هایی که از حد معمول کوچک‌تر و از ارتفاع کمتری برخوردار بوده و به صورت عمودی باز یا بسته می‌شوند از توری‌های رولی عمودی استفاده می‌شود.

توری پنجره دوجداره| نایس وین

نحوه نصب توری‌ های upvc پنجره‌ های دوجداره:

بعد از انتخاب نوع توری و ابعاد و … در ساعت و زمان مقرر شده نصاب‌های با تجربه و متخصص در این امر همراه با توری‌های upvc سفارش داده شده در محل حاضر شده و اقدام به نصب و اجرای آن بر روی پنجره‌های دوجداره خواهند کرد. در ابتدا بعد از کار‌های مقدماتی و فراهم کردن بستر مناسب، با استفاده از ابزار آلات مخصوص اقدام به نصب توری‌ها خواهند کرد و بعد از اتمام تمامی مراحل و فرایند نصب و اجرا توری‌ها بر روی پنجره‌های دوجداره توضیحات تکمیلی در رابطه با طرز صحیح شستشو و باز و بسته کردن صحیح توری و یکسری نکات که در افزایش طول عمر توری‌ها تاثیر گذار خواهد بود را به کارفرما می‌دهند، تا کارایی و استفاده طولانی مدتی از آن‌ها داشته باشند. نکته دیگری که در رابطه با این نوع توری‌ها وجود دارد بحث هزینه نهایی بعد از اتمام کار بوده که باید در این رابطه به این نکته اشاره کنیم که شما با پرداخت هزینه مناسب کارایی و مزایای خوبی را دریافت کرده و تا چندین سال بدون پرداخت حتی ریالی هزینه اضافی از کیفیت و ویژگی‌های بینظیر این نوع توری بهره خواهید برد و در فصول مختلف سال با خیال راحت می‌توانید پنجره‌ها را برای مدت طولانی باز بگذارید، زیرا با وجود این نوع توری‌ها به هیچ عنوان حشره، حیوان و گرد غباری به محیط داخل راه پیدا نکرده و با خیال راحت می‌توانید از هوای محیط بیرون و نور مستقیم خورشید استفاده کنید.

محل تعبیه شده در پروفیل ‌ها برای قرار‌گیری توری پنجره دوجداره:

در پروفیل پنجره‌های upvc دوجداره قسمتی برای قرار‌گیری توری در آنها تعبیه شده است. که این قسمت‌ها به صورت شیار‌هایی در بالا و پایین پروفیل در قسمت مشخصی قرار گرفته و با پرز‌هایی پوشانده شده اند تا ضمن جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل، کارایی توری‌ها را نیز حفظ کند.

استفاده از یراق آلات مناسب برای توری پنجره دوجداره:

یراق آلاتی نظیر گوشه‌های پلاستیکی درتوری ‌های upvc می‌تواند مزیت‌ های گوناگونی برای فرد به همراه داشته باشد. یکی از این مزیت‌ ها این است که با استفاده از گوشه‌های پلاستیکی در توری‌های upvc لازم نیست تا جهت دقیق باز و بسته شدن را قبل از ساخت آن در نظر داشته باشید. در این گوشه‌ های پلاستیکی حفره‌هایی وجود دارد که به فرد این امکان را می‌دهد از هر جهتی که می‌خواهد آن را محکم کرده و به راحتی نصب و اجرا شود . برای استفاده از این ویژگی تنها کافیست جهت را مشخص کنید و به نصاب‌ها اطلاع دهید تا به همان صورتی که مد نظرتان است نصب شوند. این ویژگی حسن خوبی که دارد این است که به شما امکان می‌دهد تا بدون ساخت توری جدید این کار را در کمترین زمان انجام دهید.

  • نقش گوشه‌های پلاستیکی در توری‌های upvc:

یکی دیگر از کاربرد‌های گوشه پلاستیکی در توری‌های upvc نگه داشتن نخ به منظور حفظ تعادل و شکل توری‌ها می‌باشد. این گوشه‌های پلاستیکی در واقع جایگزینی برای قطعه‌های فولادی به حساب می‌آید که برای حرکت دادن و نگه داشتن نخ‌های تعادل استفاده می‌شوند. البته در مدل‌های مختلف جای قرار‌گیری آنها متفاوت می‌باشد در بعضی مدل‌ها هماهنگ نبودن این دو قطعه را شاهد هستیم و به همین منظور موجب نارضایتی بسیاری از مشتریان خواهد شد. در واقع در اغلب مدل‌های به روز از این گوشه‌ها استفاده می‌شود تا این قطعه‌های فولادی را نیز پوشش دهند و به قرار‌گیری درست نخ تعادل کمک کنند.

  • نقش بست‌های پلاستیکی در توری upvc:

بست‌های پلاستیکی در واقع نقش محکم کردن نخ‌های تعادل را بر عهده دارند. این عمل نیز به این صورت انجام می‌شود که بعد از عبور نخ تعادل از حفره مربوط به آن و بعد از تنظیم و محکم کردن آن در جای خود و بعد از عبور نخ از بست‌ها به وسیله پیچی که در آن تعبیه شده است محکم خواهند شد.

  • نخ فایبرگلاس مصرفی در توری‌های upvc:

این نخ‌ها که در قبل نیز به آنها اشاره شد وظیفه حفظ تعادل توری‌ها را بر عهده داشته و به وسیله آنها می‌توان میزان نرمی و راحتی توری‌ها را مشخص کرد در واقع در هر توری 4 عدد نخ فایبر گلاس به صورت دو به دو استفاده می‌شود که در خلاف جهت یکدیگر قرار میگیرند و دو نخ در بالا و دو نخ در پایین قرار خواهد داشت. این نخ‌ها که در توری‌های upvc و در پنجره‌های دوجداره استفاده می‌شوند، با استفاده از بست‌های پلاستیکی که از آنها عبور می‌کنند شل یا سفت می‌شوند به این صورت که اگر پیچی که در بست‌ها موجود است و به نخ‌ها نیز متصل است سفت‌تر شود نخ‌ها نیز سفت‌تر شده و باز و بسته شدن توری‌ها را کمی سخت‌تر و محکم‌تر خواهد کرد بالعکس هرچه پیچ را شل‌تر ببندیم نخ‌ها نیز آزاد‌تر خواهند بود و در نهایت حرک‌های نرم تری را در توری‌ها خواهید داشت.

  • لاستیک‌های تعبیه شده در توری‌های upvc:

در قسمت‌هایی که عبور حشرات و گرد و غبار از آنها آسان می‌باشد لاستیک‌هایی در عرض آنها و قسمت‌هایی که بست‌ها قرار میگیرند استفاده می‌شود و به واسطه استفاده از آنها همانطور که اشاره کردیم اجازه عبور حشرات موذی یا جمع شدن گرد غبار را در قسمت مشخص نخواهد داد. جنس این نوع پلاستیک‌ها معمولا از NBR بوده و از استحکام و طول عمر خوبی نیز برخوردار می‌باشند و در مقابل رطوبت و فشار مقاومت خوبی دارند.

توری پنجره دوجداره | توری پلیسه ای
توری پلیسه ای | نایس وین

قیمت توری پنجره دوجداره:

همانطور که مستحضر هستید توری پنجره دوجداره upvc انواع مختلف دارد که به صورت مختصر به برخی از مدل‌های رایج آن و مورد استفاده آن پرداختیم . قیمت توری‌ها به عواملی نظیر نوع، اندازه و جنس بستگی دارد و بدیهی است که هرچه ابعاد آن بزرگتر باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  • تاثیر ابعاد پنجره در قیمت توری پنجره‌های دوجداره:

یکی از عوامل مهمی که در قیمت تمام شده تاثیر خواهد داشت ابعاد پنجره‌ها می‌باشد. به طور مثال پنجره‌های قدی که معمولاً در بالکن‌ها استفاده می‌شوند، با توجه به متریال و متراژ بالا آنها از قیمت بالا تری نسبت به سایر توری‌های موجود در بازار برخوردار بوده و اجرت ساخت و نصب این نوع توری‌ها نیز بالاتر از سایر توری‌ها می‌باشد.

  • تاثیر جنس قاب در قیمت توری پنجره‌های دو جداره:

یکی دیگر از عواملی که در قیمت تاثیر مستقیم خواهد داشت، جنس قاب استفاده شده بوده که به طور کلی نیز از دو نوع متریال در ساخت این قاب‌ها استفاده می‌شود. متریال‌های استفاده شده از جنس آلومینیوم یا PVC می‌باشند تا ضمن انعطاف پذیری بالا از وزنی سبک و در عین حال از استقامت بالا برخوردار باشند. هر کدام از این متریال‌ها که با توجه به خواسته مشتری استفاده می‌شوند دارای قیمت‌های متفاوتی خواهند بود .

  • تاثیر محلی که پنجره‌ها در آن قرار داشته و تعداد پنجره‌ها بر قیمت:

تعداد پنجره‌ها نیز در قیمت تمام شده تاثیر گذار است، به عنوان مثال در صورتی که شما جهت بازسازی پنجره‌های قدیمی در تمامی طبقات یک ساختمان اقدام به جایگزین پنجره‌های دوجداره به جای پنجره‌های قدیمی کنید، ضمن بخشیدن ظاهری یکدست و زیبا به نمای ساختمان مسکونی خود از تخفیفات خوبی نیز برخوردار خواهید شد. با بالا رفتن تعداد پنجره‌ها و توری‌های دوجداره‌ای که سفارش داده اید، متریال و هزینه ساخت آنها نیز به صورت عمده حساب می‌شود به همین علت قیمت نهایی نیز برای کارفرما بسیار پایین‌تر از حد معمول تمام خواهد شد. یکی دیگر از پارامتر‌هایی که بیشتر مربوط به دستمزد شده و تاثیر مستقیم بر قیمت نهایی خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با نایس وین